Kombinezon motocyklowy – jak wybrać?

Właśnie kupiłeś pierwszy motor i wiesz, że nadszedł czas na kupno kombinezonu. Tylko jaki kombinezon wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując kombinezon? Ma być bezpiecznie, komfortowo i oczywiście… stylowo.

Kombinezony motocyklowe muszą być przede wszystkim dostosowane do warunków w jakich będziesz jeździć. Jeżeli planujesz jeździć po mieście, turystycznie, czy też w trudnych warunkach atmosferycznych (upał lub dokuczliwy mróz). To kombinezon tekstylny będzie idealny. Kombinezony skórzane sprawdzają się przede wszystkim w jeździe na maszynach sportowych.

Kombinezon tekstylny

Jego zewnętrzna warstwa wykonana jest z odpornej na ścieranie tkaniny syntetycznej. Wewnętrzna warstwa posiada membrany, które chronią przed wilgocią i zapewniają odprowadzenie pary widnej. Lepsze kombinezony pozwalają na zdemontowanie membrany, dzięki czemu możemy poprawić wentylację ciała, zwłaszcza w upalne dni. Warto też zwrócić uwagę, czy membrana w kombinezonie, który kupujemy jest oddychająca.

Kombinezon motocyklowy tekstylny musi mieć również podpinkę zimową.

Kombinezon skórzany

Trzeba przyznać, ze mają swój urok. Mają też swoje wady. Jedną z poważniejszych wad jaką ma kombinezon motocyklowy skórzany jest słabe zabezpieczenie przed deszczem oraz słońcem. Musimy pamiętać, że w słoneczny dzień w skórzanym kombinezonie jest bardzo, naprawdę bardzo gorąco.

Trzeba jednak zaznaczyć, że kombinezony motocyklowe skórzane są bardzo odporne na ścieranie i świetnie dopasowują się do ciała. Kombinezony skórzane są idealne do jazdy na maszynach sportowych, gdzie aerodynamika i bezpieczeństwo jest podstawowym zagadnieniem.

Kombinezon motocyklowy skórzany jest wentylowany dzięki perforacji, czyli niewielkim dziurkom zapewniającym wietrzenie ciała. System wietrzenia dzięki perforacji stosuje się również w butach motocyklowych oraz rękawicach, gdzie również dobrze się sprawdza.

Bezpieczeństwo

Najważniejszym zadaniem kurtki motocyklowej jest ochrona motocyklisty przed urazami w czasie wypadku. Każda kurtka powinna zawierać podstawowy zestaw ochraniaczy: ochraniacze łokci, barków oraz kręgosłupa. Dobrze jest gdy kurtka posiada również ochraniacze obojczyków, klatki piersiowej, czy też ochraniacze zintegrowane tzw. „żółwie”.

Na spodniach motocyklowych powinnyśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na ochraniacze kolan (najlepiej zintegrowane z ochraniaczami piszczeli) oraz ochraniacze bioder.

Odpowiedni kombinezon motocyklowy to komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Warto więc zainwestować w wygodny, bezpieczny i solidny kombinezon, który posłuż nam dłużej niż jeden sezon.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**