Zarządzanie flotą pojazdów jeszcze bardziej efektywne. Wybierz oprogramowanie TMS!

Flota pojazdów w firmie zawsze wymaga odpowiedniego zarządzania. Teraz to jeszcze łatwiejsze dzięki specjalnemu oprogramowaniu TMS!

Niezależnie od tego, czy firma posiada rozbudowaną gamę pojazdów dostawczych oraz ciężarowych, czy też dysponuje samochodami osobowymi dla przedstawicieli handlowych, zarządzanie flotą ma wówczas szczególne znaczenie.

Efektywne zarządzanie flotą pojazdów w przedsiębiorstwie ma wpływ na optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów, generowane przez nie koszty, czas pracy pracowników, a tym samym także na oczekiwane zyski z prowadzenia działalności.

Dzisiaj zarządzanie flotą nie musi już odbywać się ręcznie – przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji specjalistyczne oprogramowaniem TMS, które dedykowane jest specjalnie dla nich. Dlaczego warto zdecydować się na ich wdrożenie?

 

TMS – oprogramowanie wspierające zarządzanie flotą

Oprogramowanie TMS (Transport Management System) to kompleksowa gama narzędzi, które pozwalają na łatwiejsze planowanie, kontrolowanie, a także rozliczanie procesów transportu. Dzięki niemu można całościowo zarządzać tym właśnie obszarem obejmującym logistykę, transport oraz spedycję.

Nowoczesne programy wspierające zarządzanie flotą pojazdów mogą zaoferować swoim użytkownikom dostęp do wielu funkcji, które wspierają realizację codziennych zadań w biznesie. To między innymi planowanie transportu przez dobór odpowiednich pojazdów i tras, kontrola pojazdów, monitorowanie transportu czy nawet śledzenie opłat paliwowych.

Wdrożenie tego typu oprogramowania niesie ze sobą wiele korzyści, które firma może zacząć obserwować już pierwszego dnia po jego uruchomieniu!

 

Korzyści wynikające z wdrożenia oprogramowania do zarządzania pojazdami:

  • bardziej efektywne zarzadzanie pracą na podstawie uzyskanych informacji o pojazdach i przejazdach – możliwość zminimalizowania pustych przebiegów
  • kontrola pracy pracowników w trakcie realizacji przejazdów, a także przed ich rozpoczęciem i po ich zakończeniu – także przez geolokalizację, czyli możliwość sprawdzenia lokalizacji pojazdów przez GPS
  • kontrola czasu pracy pracowników – pozwala na spełnienie odpowiednich wymogów czasu pracy
  • zmniejszenie kosztów związanych z realizacją transportu przez jego efektywne planowanie
  • usprawnienie obiegu dokumentów i szybszy dostęp do wszystkich wymaganych danych

 

Jak widać, oprogramowanie wspierające zarządzanie flotą pojazdów w przedsiębiorstwie niesie ze sobą szereg różnych zalet – to przyszłościowa inwestycja dla każdej firmy, która zajmuje się działalnością w branży transportowej!

 

Wybierz SOTIPM – System Obsługi Transportu oraz Pracowników Mobilnych

Aktualnie przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji szeroką gamę różnych programów pozwalających na łatwiejsze zarządzanie flotą. Wśród nich znajduje się także program SOTIPM – System Obsługi Transportu oraz Pracowników Mobilnych, który dostarczany jest przez firmę ITCenter.

SOTIPM – System Obsługi Transportu oraz Pracowników Mobilnych to nowoczesny, kompletny, a także mobilny program TMS przeznaczony do obsługi przedsiębiorstw w branży transportowej, spedycyjnej, a także logistycznej. SOTIPM wspiera pracę wielu pracowników, w tym między innymi dostawców, kurierów, handlowców, serwisantów, przedstawicieli handlowych, kierowników czy ankieterów.

Prezentowany system składa się z aplikacji centralnej, która udostępnia swoim użytkownikom przeszło 200 różnych funkcji w 15 modułach, a także włącza aplikacje mobilne dla kierowników i pracowników. Obejmuje on również aplikacje WEB dla klientów B2C oraz B2B, a także funkcję RTM, czyli Real Time Monitoring, która pozwala na monitorowanie transportu w czasie rzeczywistym.

Dokładne informacje dotyczące oferty można znaleźć już teraz na stronie internetowej programu pod adresem: https://sotipm.pl/zarzadzanie-flota-pojazdow/.

Zatem zarządzanie flotą pojazdów odbywające się z użyciem specjalistycznego oprogramowania TMS wspierającego transport pozwala nie uzyskanie szeregu korzyści – od oszczędności czasu i zminimalizowania ryzyka błędów, przez zapobieganie nieprawidłowościom, a skończywszy na poprawie wyników biznesowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**