Zastosowanie lokalizatora GPS w różnych sytuacjach

W przypadku nawigacji GPS najczęściej mamy na myśli urządzenie, które wskaże nam drogę, poprowadzi nas za pomocą wyświetlonej mapy, lub głosowo do obranego celu, w najlepszy możliwy sposób. Jednak GPS to nie tylko sprzęt wykorzystywany do wytyczania trasy i informacji przydatnych podczas prowadzenia pojazdu. Mamy bowiem tak zwane lokalizatory, które również wykorzystują technologię Globar Positionig System. Za pomocą takiego urządzenie możemy bowiem odnaleźć każdy przedmiot, śledzić jego przemieszczanie się i nie koniecznie mówimy tu o samochodzie.

W taką nawigację możemy wyposażyć dowolny przedmiot i dzięki specjalnej aplikacji możemy taki przedmiot odnaleźć, przykładowo kiedy się gdzieś zapodzieje. Innym przykładem może być odnalezienie skradzionego roweru. GPS może pomóc w namierzeniu sprawcy przestępstwa. Ale i to nie wszystko, gdyż takie urządzenie możemy zainstalować w obroży psa, czy kota i w łatwy sposób odnaleźć go, gdy się zgubi, czy ucieknie. Urządzenie może też pomóc w poszukiwaniu zaginionej osoby.

Jak działa wówczas taki system? Otóż mówimy tutaj o rozwiązaniu, które wykorzystuje lokalizator. Może to być nadajnik w postaci karty SIM, w który wyposażamy interesujący nas przedmiot, czy zwierzę, a informacje przychodzą nam na telefon komórkowy w postaci wiadomości sms, lub poczty e-mail. Wówczas możemy dostać dokładne współrzędne obiektu, który staramy się zlokalizować.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**