Akcesoria do nawigacji GPS

Nie byłoby GPS bez akcesoriów – tak mawiają producenci i użytkownicy tych sprzętów. Jest w tym wiele racji – wiele akcesoriów to nie tylko bezprzedmiotowe dodatki , ale narzędzia, które ułatwiają lub nawet umożliwiają prace z urządzeniami nawigacyjnymi. Postanowiliśmy przyjrzeć się popularnym dodatkom i sprawdzić, czy są one konieczne w codziennej pracy z nawigacjami GPS.

Przyjrzyjmy się ogólnodostępnym i często kupowanym akcesoriom do nawigacji GPS. Oto one:

  • Uchwyt – podstawa do każdego auta, ciężarówki, motocykla, roweru. Uchwyt z przyssawką na szybę, pozwalający na zamontowanie nawigacji. Często instalowany w pobliżu wtyku zapalniczki – w końcu nawigacja GPS nie potrafi pracować bezustannie bez ładowania akumulatora. Naszym zdaniem najlepszy gadżet, który stał się standardem. Nic dziwnego, że wielu producentów dodaje uchwyty z przyssawkami do nowych zestawów w nawigacji.
  • Komplet ładujący – chodzi o gniazdo do zapalniczki z kablem i końcówką pasującą do danego modelu urządzenia. Rzadziej są tu duże wejścia USB. Nowoczesne nawigacje posiadają niewielkie wejścia, które stanowią nie tylko punkt ładowania nawigacji, ale także są wykorzystywane po to, aby podłączyć nawigację do komputera za pomocą kabla USB. W autach natomiast są zintegrowane z wtykami do zapalniczek.
  • Etui – mniej potrzebne w autach, częściej wykorzystywane przez motocyklistów i użytkowników nawigacji, którzy korzystają z urządzeń mobilnie. Jeżeli nawigacja będzie narażona na dowolne działanie czynników atmosferycznych – należy zadbać o przezroczyste etui, dzięki któremu wydłużymy żywotność naszego rządzenia.

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**