Auto z drugiej ręki, ale nie z komisu

W Polsce popyt na samochody używane naprawdę jest bardzo duży. Dzisiaj najczęściej poszukujemy ich za pośrednictwem ogłoszeń w internecie, a także w komisach samochodowych. Nie każdy jednak wie, że można kupować je również w autoryzowanych salonach dealerskich.

Każdy, kto poszukiwał już kiedyś używanego samochodu, na pewno zdaje sobie sprawę z tego, że nierzadko jest to spore wyzwanie. Wyselekcjonowanie takiego modelu, który będzie w dobrym stanie, rzeczywiście odpowiadającym ogłoszeniu, jest dużym problemem. Do sprzedaży trafiają auta powypadkowe, po zalaniach, także auta kradzione, czyli takie, które w ogólne nie powinny pojawić się w ogłoszeniach czy komisach. Czy można się przed nimi ustrzec?

Alternatywnym miejscem do poszukiwania ofert używanych samochodów są autoryzowane salony dealerów. Jeżeli wobec tego interesują cię auta Ford używane, a takiej sytuacji warto poszukiwać ich także w salonach Forda. Podobnie jest z innymi markami, ponieważ coraz więcej z nich oprócz sprzedaży nowych aut w swoich salonach oferuje także te używane.

Dlaczego warto zdecydować się na zakupienie używanego auta z salonu? Przede wszystkim można być pewnym co do jego stanu, zarówno fizycznego, jak i prawnego, ponieważ auta przed wystawieniem na sprzedaż pochodzą z pewnych źródeł i są dokładnie sprawdzane. Co więcej, do wglądu można otrzymać też dokumenty to potwierdzające. W salonach dealerskich na próżno szukać też aut z poprzedniej dekady, głównie to samochody nowsze, 3-letnie czy 4-letnie. Co więcej można otrzymać na nie gwarancję, dlatego też zakup nie wiąże się z takim ryzykiem, jak samochodu używane z ogłoszeń czy auto komisów, co do których stanu nie mamy pewności.

Naturalnie, są również minusy. Przede wszystkim jest to wyższa cena niż za auta z innych źródeł. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to zdecydowanie najlepszy sposób na uniknięcie problemów, które dotyczą kupna pojazdu z drugiej ręki. Warto wobec tego zapoznać się z samochodami używanymi oferowanymi przez salony samochodowe – z ogłoszeniami można zapoznać się także na ich stronach internetowych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**