Bezpłatna nawigacja do telefonu (Panorama Firm)

O nawigacjach do telefonów wspominaliśmy przy opisywaniu Garmin Viago. Dziś postanowiliśmy iść krok dalej, przedstawiając kolejna alternatywę dla zewnętrznych urządzeń GPS. Tym razem darmowa nawigacja na telefon z mapami od TomTom przekroczyła granicę kosztów.

W AppStore pojawiła się aplikacja Panorama Firm, którą możemy pobrać całkowicie za darmo. Bez żadnych opłat otrzymujemy aplikację, która jest nie tylko spisem firm, ale także nawigacją kierująca do wybranych przedsiębiorstw. Wprawdzie aplikacji nie możemy używać jako zwykłego urządzenia, które kieruje nas do dowolnego adresu, ale za to świetnie sprawdzi się jako telefoniczny spis firm, kontaktów i innych instytucji wraz z możliwością zaprowadzenia nas pod wskazany firmowy adres.

Warto wspomnieć, że aplikacja korzysta z map TomTom – wśród kierowców krąży opinia, że te mapy są jedyni z najdokładniejszych i najbardziej intuicyjnych. Coś w tym jest – wiele osób pobrało aplikację właśnie dla tych map. Sama aplikacja działa w trybie offline (nie wymaga stałego połączenia z Internetem). Aplikacja daje wybór użytkownikowi, definiując trasy na podstawie algorytmu, który bierze pod uwagę kilka opcji. Jedyną wada jest dość ubogi interfejs, który nie pozwala zdefiniować podstawowych opcji nawigacyjnych (jak chociażby unikanie autostrad lub dróg bocznych podczas wyznaczania tras).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**