Chcesz wykupić tanie OC? Sprawdź, jak znaleźć najniższe ceny

Ceny ubezpieczeń samochodowych w ostatnich miesiącach znacznie wzrosły. Niektórzy kierowcy, którzy chcieli wykupić nowe polisy, musieli przygotować się nawet na dwa razy wyższe opłaty. Gdy także czeka cię zakupienie polisy OC, sprawdź razem z nami, jak znaleźć dla siebie najbardziej atrakcyjne ceny.

Na koszt ubezpieczenia OC samochodu, czyli ubezpieczenia obowiązkowego, chroniącego nas w sytuacji, gdy spowodujemy wypadek, składa się wiele czynników. Dotyczą one zarówno samego auta, jak i kierowcy. Na wyższe wydatki muszą przygotować się kierowcy młodzi, a także ci, którzy mają na swoim koncie kolizje i wypadki. Największe zniżki z kolei czekają na kierowców jeżdżących bezpiecznie i mających dłuższy staż za kółkiem.

OC z internetu – kalkulatory cen OC

Większość właścicieli samochodów poszukuje dla siebie OC przez internet. W sieci znajdziemy specjalne serwisy, które pozwalają na błyskawiczne zapoznanie się z ofertami różnych ubezpieczycieli w jednym miejscu. Możemy wtedy zobaczyć, gdzie czekają na nas najbardziej atrakcyjne ceny i warunki polisy ubezpieczeniowej.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że czasami możemy bardziej atrakcyjne ceny wyszukać samodzielnie u agentów ubezpieczeniowych, którzy także porównają dla nas różne oferty. Ponadto nie każdy z nas wie, że polisę może sprzedać nam salon dealerski, na przykład wtedy, gdy kupujemy nowego czy używanego Forda z salonu, pomoże nam dealer Forda. Nierzadko to właśnie w salonach możemy znaleźć najbardziej atrakcyjne ceny polis ubezpieczeniowych. Zatem warto odwiedzić parę miejsc, gdy nie chcemy przepłacać.

Czy warto płacić OC w ratach?

Wielu ubezpieczycieli pozwala swoim klientom na rozłożenie spłaty na raty. To pomocna opcja wtedy, gdy wysokość ubezpieczenia poszła w górę, a my nie dysponujemy obecnie odpowiednią sumą. Warto jednak pamiętać o tym, że ubezpieczyciel może naliczać odsetki za dokonanie rozbicia zapłaty na mniejsze stawki. W związku z tym płacenie OC w ratach może kosztować nas nawet o 20 procent więcej niż przy jednorazowej wpłacie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**