Co to jest car sharing?

Czy możliwe jest korzystanie z samochodu tylko wtedy, kiedy jest on niezbędny, bez potrzeby jego kupowania oraz opłacania wszelkich kosztów związanych z jego ubezpieczeniem i eksploatacją? Owszem, ale tylko w opcji car sharing.

Car sharing to znany na całym świecie system współużytkowania pojazdów. Od jakiegoś czasu możemy z niego korzystać również w Polsce. Na czym polega dzielenie się samochodem i jakie korzyści możemy z tego mieć?

Program car sharing i zasady jego działania

Car sharing to nic innego jak system wspólnego użytkowania pojazdów za opłatą. Są one udostępniane przez operatorów floty pojazdów, na którą składają się samochody znajdujące się w posiadaniu wielu firm transportowych, agencji publicznych, spółdzielni, a nawet osób prywatnych. Dzięki temu, że istnieje możliwość dostarczania takich usług, zwiększa się intensywność wykorzystania pojazdów w ciągu doby. Z tego powodu, obniża się liczba samochodów rejestrowanych na osoby fizyczne.

Jak twierdzą eksperci z 4mobility.pl korzystanie z opcji car sharing zdecydowanie różni się od wykorzystywania samochodów dostępnych w tradycyjnych wypożyczalniach. Przede wszystkim car sharing nie ogranicza się  do godzin pracy danego biura, a wszelkie czynności związane z pozyskaniem takiego pojazdu, w tym: rezerwacja, odbiór i zwrot, znajdują się po stronie klienta. Dodatkowo, nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z ubezpieczeniem oraz zakupem paliwa – te zwyczajowo są wliczone w koszt wyposażenia auta. Porównując ceny można dostrzec, że jest to oferta znacznie tańsza. Pojazdy zazwyczaj rozmieszczone są w taki sposób, że można do nich prosto dojechać komunikacją miejską.

Jedną z ogromnych zalet programu car sharing jest fakt, że samochody można wypożyczać nie tylko na dni i miesiące, ale również na godziny, a nawet minuty. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalna opcja dla tych, którzy potrzebują dojechać w wyznaczone miejsce szybko, ale raz na jakiś czas.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**