Czy warto kupować auta na licytacjach komorniczych?

Używanego samochodu możemy poszukiwać na różne sposoby – jednym z nich jest korzystanie z tak zwanych licytacji komorniczych, które kuszą bardzo atrakcyjnymi cenami. Na czym polega taka transakcja i czy warto się na nią zdecydować?

Zasadniczo na licytacjach komorniczych pojawiają się bardzo różne przedmioty, nie tylko samochody. Skupmy się jednak właśnie na nich. Są to głównie auta, które były przedmiotem kredytu czy też leasingu, ale nie zostały spłacone przez właścicieli. Zdarza się wobec tego, że są to auta prawie nowe, z bogatym wyposażeniem, których na próżno szukać na serwisach ogłoszeniowych.

Gdzie szukać licytacji komorniczych?

Najwięcej potrzebnych informacji znajdziemy na stronach internetowych. Możemy na nich dowiedzieć się, kiedy licytacje są obecnie planowane, a także jakie przedmioty mają się na nich pojawić. Również komornicy sami wystawiają ogłoszenia, na przykład możemy znaleźć je na ich stronach internetowych czy w lokalnej prasie.

Kto może licytować?

Do wzięcia udziału w licytacji potrzebujemy dowodu osobistego oraz właściwej sumy pieniędzy. Uczestnicy licytacji muszą wpłacić wadium, które zwykle stanowi 10 procent wartości oszacowania. Ta kwota jednak nie przepada i jeżeli nie wygramy licytacji, wtedy odzyskujemy pieniądze.

Czy auto możemy zobaczyć?

Oczywiście, nie kupujemy kota w worku. Z samochodem możemy zapoznać się przed aukcją. W tym celu musimy zgłosić się do odpowiedniego organu, który odpowiada za jej organizację i umówić się na termin. Jeżeli wobec tego udało ci się wypatrzyć świetny samochód Honda czy innej marki, warto poświęcić swój czas, ponieważ można sporo zyskać.

Jak licytuje się auto?

Gdy do licytacji przystępuje jedna osoba, wtedy może ona kupić auto a cenę wywoławczą. Gdy jest więcej chętnych, wtedy wygrywa ta, która będzie mogła zaoferować najwyższą cenę. W zależności od przedmiotu licytacji możemy często uzyskać bardzo atrakcyjne ceny. To właśnie one powodują, że obecnie bardzo wielu poszukiwaczy pojazdów sprawdza też auta na licytacjach komorniczych.

1 Komentarz do Czy warto kupować auta na licytacjach komorniczych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**