Dlaczego warto zdecydować się na Skodę w leasingu?

Leasing samochodu to doskonała propozycja dla kierowców. Zamiast posiadać pojazd na własność, kierowca płaci jedynie miesięczną kwotę za korzystanie z niego w określonym okresie czasu (zazwyczaj 24 lub 36 miesięcy). Po wygaśnięciu umowy samochód zostaje odebrany przez firmę leasingową lub odkupiony przez najemcę. Obecnie do najczęściej wybieranych marek samochodowych należy Skoda w leasingu.

Zalety leasingu samochodów w Skodzie

Miesięczne spłaty zazwyczaj są mniej kosztowne niż spłaty kredytu samochodowego. Również w większości umów najmu tylko niewielki depozyt jest konieczny, często w wysokości zaledwie trzech płatności miesięcznych. Jedną z największych atrakcji leasingu samochodowego w Skodzie jest to, że pozwala na korzystanie z samochodu, który w przeciwnym razie mógłby być poza zasięgiem cenowym dla kierowcy. Gwarancja producenta samochodu obejmuje zwykle okres dzierżawy i koszty utrzymania. Podatek drogowy jest zazwyczaj wliczony w leasing. Nie ma ogromnych kosztów z góry, nakładów inwestycyjnych czy kredytów samochodowych.
Większość kosztów pozostaje niezmieniona przez okres dzierżawy. Dzięki temu można swobodnie jeździć samochodem przez dwa lub cztery lata i korzystać z bezpieczeństwa, oszczędności paliwa i funkcjonalności dostępnych w nowszych modelach Skody.

Skoda w leasingu samochodowym

Istnieje wiele czynników determinujących dobry model samochodowy do wynajmu. Aspekty sezonowe, podaż i popyt samochodów, szersza gospodarka i wartość rezydualna samochodu to tylko niektóre z tych, które mogą wpływać na wynajem i leasing na rynku motoryzacyjnym.
Na rynku leasingowym działa wiele bardzo dużych firm. Przedsiębiorstwa te kupują setki tysięcy samochodów od producentów każdego roku, aby negocjować duże rabaty. Cena za leasing samochodu składa się z różnicy pomiędzy pierwotną ceną nabycia a szacunkową wartością pozostałej części samochodu (przyszłej wartości) na koniec umowy leasingu, z uwzględnieniem przebiegu oraz podatku VAT. Typowe umowy najmu zawierają duży element depozytowy, zwykle między 20% a 50% wartości pojazdu, a pozostała kwota spłacana jest w okresie obowiązywania umowy. Pod koniec umowy samochód może stać się własnością kierowcy, jednak wartość używanego modelu będzie znacznie niższa niż pierwotna cena zakupu, z powodu amortyzacji.

Leasing samochodowy w Skodzie

Stosunkowo nową opcją finansowania samochodu jest umowa kupna kontraktu osobistego. W takim wypadku kierowca samochodu może zredukować niższy depozyt początkowy, w porównaniu do umowy najmu i płacić niższą miesięczną spłatę. Pod koniec umowy kierowca ma kilka opcji – odebrać samochód bezpłatnie (podlegając przebiegowi i warunkom), zapłacić końcową płatność i przejąć prawo własności do samochodu lub wykupić nową umowę na nowy samochód. Firma oferująca leasing samochodowy w Skodzie zazwyczaj ma najniższy depozyt w trzech głównych formach finansowania, a następnie ustalony zestaw miesięcznych płatności, które są bezpośrednio związane z wartością resztkową samochodu po zakończeniu umowy. Im większa wartość rezydualna, tym niższa miesięczna wypłata.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**