Dynamiczne przydzielanie zadań kierowcom.

Dokładne planowanie harmonogramu pracy oraz tras przejazdów przedstawicieli firmowych
i dostawców jest kluczową kwestią w optymalnym zarządzaniu flotą. Jak dobrze byśmy nie ułożyli planu działań na konkretny dzień, nie jesteśmy niestety w stanie przewidzieć wypadków losowych, zmuszających nas do modyfikacji zakładanego przez nas planu. Jak skutecznie przydzielać pracownikom dodatkowe zlecenia, ponosząc przy tym jak najmniejsze szkody dla harmonogramu ich pracy? Idealnym rozwiązaniem tej kwestii są systemy telematyczne.

Monitoring floty i stały kontakt z kierowcami

Systemy telematyczne takie jak Platforma WEBFLEET zapewnia managerowi floty wszystkie potrzebne informacje na temat pracy jego podopiecznych. W czasie rzeczywistym może on sprawdzać aktualną pozycję każdego z samochodów floty oraz etap realizacji zlecenia, na jakim jest poszczególny kierowca. Dzięki tym danym manager, czy dyspozytor będzie mógł z łatwością wskazać kierowcę, znajdującego się najbliżej żądanej lokalizacji, mogącego podjąć się dodatkowego zlecenia. Dzięki platformie WEBFLEET manager floty będzie mógł nie tylko wysłać instrukcje dotyczące nowego zlecenia, ale również otrzymywać aktualizacje na temat stanu jego realizacji. Chcąc zlecić dodatkowe zadanie, manager musi wybrać tylko odpowiedniego kierowcę i za pomocą platformy WEBFLEET wysłać mu dokładne informacje – adres i dane kontaktowe klienta – a wyświetlą się one na ekranie zainstalowanego w jego aucie urządzenia TomTom PRO Driver Terminal.

Zalety korzystania z systemów telematycznych

Platforma WEBFLEET nie tylko pozwala na dynamiczne przydzielanie zadań kierowcom, ale również pomaga im zoptymalizować ich prace na innych płaszczyznach. Korzystając z WEBFLEET będą mogli dokładnie zaplanować swój harmonogram przejazdów. Dzięki zbieranym przez systemy telematyczne danym z łatwością można określić przewidywany czas podróży między dwoma punktami, o każdej porze dnia. Platforma WEBFLEET współpracuje z wieloma aplikacjami. Usługa TomTom Traffic, pozwoli kierowcom omijać korki i wybierać najszybsze trasy dojazdu do klientów. W konsekwencji znacząco skróci to czas potrzebny na dojazd ale również pozwoli zaoszczędzić na paliwie.

Platforma WEBFLEET nie tylko ułatwia pracę kierowcom, ale również przynosi korzyści dla samych managerów floty. Kolekcjonowane przez systemy telematyczne dane mogą być generowane w pomocne w pracy managera raporty. Dzięki nim, manager pozna dokładnie liczbę ukończonych zadań i czas spędzony przez pracowników u klientów, co pozwoli na przejrzyste fakturowanie. Dodatkowo śledząc średnie spalanie paliwa każdego samochodu, manager może bezbłędnie wskazać kierowców, którzy prowadzą w sposób ekonomiczny oraz tych, których styl jazdy wymaga poprawy. Inwestycja w systemy telematyczne pozwala nie tylko na dynamiczna przydzielanie zadań kierowcom, ale również poprawienie efektywności działania całej floty samochodów firmowych.

Źródło: Tom Tom – Monitoring pojazdów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**