Jak oszczędzać dzięki lokalizacji GPS?

System monitoringu GPS jest coraz częściej instalowany przez w firmowych samochodach. Lokalizacja GPS umożliwia nie tylko kontrolowanie pozycji pojazdu, ale także daje ogrom możliwości w zakresie redukcji kosztów. Przekłada się to na to, że inwestycja w GPS zwraca się przedsiębiorcom już od pierwszego wyjazdu kierowcy w trasę. W artykule przedstawimy przykłady, w jaki sposób można zaoszczędzić przy pomocy lokalizacji GPS.

Zmniejszenie zużycia paliwa

Lokalizacja samochodu przy pomocy GPS umożliwia również monitorowanie paliwa. W jego przypadku może czasem dochodzić do nadużyć od strony nieuczciwych pracowników. Wraz z systemem GPS będziesz mógł/mogła zainstalować dodatkowe czujniki przy wlewie paliwa i w zbiorniku, które pozwolą Ci sprawdzać na bieżąco jego stan. To sprawi, że nie tylko zweryfikujesz styl jazdy i efektywność pracy swojego pracownika, ale również sprawdzisz, czy nie dochodzi z jego strony do krzywdzących Twój biznes praktyk.

Optymalizacja trasy

Lokalizacja GPS umożliwia również optymalizowanie trasy. Dzięki czemu kierowcy nie obawiają się nagłych zmian na drogach, gdyż są o nich wcześniej poinformowani i mogą dokonać odpowiednich modyfikacji. Co więcej, nie będą oni zmuszeni do wykonywania pustych kursów, które czasem mają miejsce w wyniku błędnej organizacji od strony spedycji z powodu niedostatecznej ilości informacji.

logistyka

Koszty przeglądów technicznych

Dzięki systemowi monitoringu GPS możliwa jest również stała kontrola sprawności pojazdu. W przypadku konieczności wymiany jakiegoś komponentu auta lub jego naprawy, system informuje o tym od razu. To pozwala na eliminację nieprawidłowości w działaniu samochodu jeszcze przed pojawieniem się poważniejszych usterek. Szybko wymienione zepsute części auta nie mają tak niszczącego wpływu na pozostałe układy, co ostatecznie przyczynia się do zwiększenia żywotności całego samochodu.

Koszty przejazdów

System monitoringu GPS umożliwia Ci sprawdzenie z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie kosztów dojazdów do klienta. Możesz dokładnie zweryfikować, ile wyniosło Cię paliwo za przewóz, a także jak ekonomicznie poruszał się po drodze kierowca. To pozwala na wprowadzenie pozytywnych zmian do przedsiębiorstwa (o ile są one konieczne), które mogą w efekcie ograniczyć koszty przejazdów.

Wzrost efektywności pracy

Według danych statystycznych już sam fakt instalacji GPS sprawia, że praca kierowców jest bardziej efektywna. Psychologiczne działanie monitoringu zwiększa mobilizację, a także pomaga w lepszej organizacji. Jest to zaleta nie tylko dla przedsiębiorców, ale również kierowców, którzy mogą szybciej ukończyć swoje zlecenie i wrócić do domu.

Nowoczesna firma na „wezwanie” klienta

Będąc w posiadaniu danych na temat przejazdów oferowanych przez Twoją firmę, możesz pochwalić się tymi pozytywnymi przed swoimi klientami – co umożliwi Ci oszczędzenie na reklamie i zyskanie dodatkowego zainteresowania z ich strony. Monitoring GPS ma szczególne znacznie w firmach transportowych, które reagują wezwanie klienta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**