Jaka nawigacja dla samochodów ciężarowych ?

Wiele kierowców taka zwanego TIRa zadaje sobie pytanie jaką nawigację kupić aby była dla samochodów ciężarowych. Temat nie jest prosty ponieważ na rynku jest wiele map i urządzeń które oferują opcję na samochody ciężarowe. Tomtom, Becker, Navroad, Garmin tylko co wybrać a może coś tańszego jak Goclever, Larka, Mante i zapatrzeć się w mapę we własnym zakresie ?

Nawigację z mapami na ciężarówkę nie są tanie ich ceny oscylują w przedziale cenowym od 900 do 1300 zł. W tej kwocie dostaniemy Nawigację Becker Transit 50,  Navroad auro s6 z mapą Navroad Truck.

Najbardziej chwaloną nawigacją z opcją na samochody ciężarowe jest Becker Transit 50 bazuję ona na słynnej mapie IGO8, IGO Primo można powiedzieć, że jest to ta sama mapa tylko zmieniono szatę graficzną aby pasowała do wizerunku nawigacji Becker

Wielu kierowców jednak inaczej podchodzi do tematu i kupuje tak zwaną nawigację z Biedronki i na własną rękę wgrywa mapę często nie jest to legalny proceder. Z informacji które posiadamy w 90% jest to wygrywana mapa IGO Primo 2014Q1 chomikuj.pl obecnie najnowsza wersja mapy. Wszyscy kierowcy chwalą tą mapę i mówią, że nie ma znaczenie urządzenie tylko mapa. Najlepiej działa na nawigacjach Goclever Navio 520.

Czego się wystrzegać ?

Najgorszą nawigację ogłoszoną w tym roku jest Blaupunkt TravelPilot 50 MLU porażka zdjęcie z wyznaczonej trasy z Ostrołęki do granicy z Polsko-Niemieckiej.

blaupunkt-travelpilot-50
Wyznaczona trasa w blaupunkt travelpilo 50 truck
blaupunkt-travelpilot-trasa-alternatywna
Trasa alternatywna 🙂

Tak wygląda trasa po aktualizacji do najnowszej wersji. Na starszej mapie jest trochę lepiej ale po jaką cholerę droga jest prowadzona przez Gdańsk ? Producent także nie umiał odpowiedzieć na tak proste pytanie 🙂 Powiedział jedynie, że jest to błąd w mapie który zostanie poprawiony w kolejnej wersji. Pytanie kiedy będzie nowa wersja ? Także nie otrzymałem odpowiedzi na to pytanie ale pewnie około rok trzeba będzie czekać. Mapy do nawigacji są dostarczane przez firmę Tomtom. TomTom zawsze miał bardzo dobre opinie wśród kierowców ale widocznie nie sama mapa ale oprogramowanie wiele zmienia.

To by było na tyle zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii na temat map i nawigacji z jakich korzystacie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**