Monitoring GPS – skuteczne zabezpieczenie samochodu

Kradzież auta to jeden z bardziej stresujących momentów w życiu.

Utrata rzeczy o dużej wartości i konieczność wielodniowych formalności w przypadku uzyskania odszkodowania również nie napawa optymizmem. Doskonałym i skutecznym sposobem, który działa nawet po fakcie — jest monitoring GPS: W tym tekście przedstawiamy zasadę działania oraz kilka przydatnych informacje, które pomogą podjąć decyzję o jego montażu.

Czym jest monitoring GPS?

Lokalizator samochodów jest coraz popularniejszym zabezpieczeniem samochodu. Jego dobre opinie spowodowane są wieloma pozytywnymi komentarzami i licznymi uratowanymi pojazdami. Cały proces polega na umieszczeniu w samochodzie małej skrzynki, która jest nadajnikiem GPS. Dzięki łączności telefonicznej wysyła on sygnał do internetu, gdzie na bieżąco można obserwować pozycję samochodu. Zestaw ten świetnie nadaje się również do zabezpieczenia motocykla czy skutera. Najtańsze wersje zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a skuteczna ochrona pozwala na odzyskanie auta nawet po kradzieży.

Korzyści

Plusów wynikających z zastosowania tego rozwiązania jest wiele. Pierwszym z nich jest możliwość uratowania auta nawet po fakcie. Wystarczy otworzyć komputer i sprawdzić gdzie znajduje się nasze auto. Policja, posiadając takie dane, bezzwłocznie odzyska nasz samochód. Kolejną korzyścią jest cena oraz łatwość zakupu. Takie systemy dostępne są nawet w supermarketach. Montaż również nie jest rundy, gdyż wystarczy zapoznać się z instrukcją obsługi, uzbroić system i wypróbować jego działanie. Jeśli kilkuminutowa próba wypadnie pozytywnie, nasz samochód jest już dobrze zabezpieczony.

Samodzielna ochrona czy usługa firmy?

Rozważając zakup i montaż takiego rozwiązania jednym z głównych dylematów jest kwestia samodzielności. Na rynku istnieje dużo firm oferujących takie usługi. Takie rozwiązanie jest nieco droższe, ale wygodniejsze i dużo bezpieczniejsze. Samodzielny montaż takiego zestawu może być trudny, a w razie kradzieży sami musimy namierzyć sygnał i podać go policji. Firmy oferujące takie produkty wyręczą nas we wszystkim. Same zainstalują system, a w razie kradzieży jako pierwsze wyślą prywatny oddział ochroniarski, który odzyska nasze auto. Skorzystanie z pomocy firmy jest uzasadnione szczególnie w przypadku droższych modeli aut.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**