Monitorowanie pojazdów w obiektach zadaszonych – jak to możliwe?

Keywords: driver;motion;auto;car;man;boy;guy;street

Systemy monitoringu samochodów wykorzystujące GPS są znane i cenione na całym świecie. Użytkownicy z przyjemnością montują naprawdę zaawansowane układy i moduły w swoich pojazdach służbowych lub prywatnych. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może nie tylko nadzorować pracę i uczciwość swoich fachowców, ale również ocenić efektywność działania firmy. Trzeba przyznać, że zadanie wcale nie należy do prostych, jeśli zastanowimy się nad tym, jak sprawnie działa obecnie na rynku konkurencja.

Co, jeśli dysponujesz bardzo dużym terenem zamkniętym i zadaszonym? Na pewno zależy Ci na tym, bym dokładnie i na bieżąco monitorować pracę pozostałych maszyn i pojazdów firmowych, do których zaliczamy paleciaki, wózki widłowe i wiele innych konstrukcji. Czy to w ogóle możliwe? Otóż sygnał satelitarny sobie niestety nie poradzi z takimi warunkami. Jest jednak jeden ratunek tej patowej sytuacji. Jest nim moduł GSM!

System z modułem GSM – jak to działa?

GPS nie ma możliwości działania w takich sytuacjach, ponieważ sygnał satelitarny zablokowany jest przez zadaszenie. Czasem wystarczy, by zebrały się chmury lub gęste drzewa, by utracić sygnał GPS. W przypadku GSM, to żadna przeszkoda. System działa w oparciu na klasyczne karty SIM, które perfekcyjnie i na bieżąco udostępniają dane z nadajnika do odbiornika. Dzięki temu wszystko perfekcyjnie działania niezależnie od tego, czy obiekt znajduje się w budynku, czy na zewnątrz. Czasem jednak utrzymanie takiego systemu jest nieco droższe. Podsumowując jednak wszystkie wady i zalety, prawdopodobnie nie musimy udowadniać, że lepiej zamontować efektywny system monitoringu pojazdów, który będzie działać mimo pogody i warunków. W ten sposób Twoja działalność jedynie zyska.

Montaż i obsługa – banalnie proste zadanie

Samodzielny montaż systemów i czujników może okazać się skomplikowany. Do tego należy dodać kwestie związane z konfiguracją całego zestawu i instalacją oprogramowania. Teraz na pewno większość osób może poczuć pewien dyskomfort, jeśli nie posiada wiedzą z zakresu IT. Co zatem zrobić? Wystarczy skontaktować się ze specjalistami satisgps.com. Jest to renomowany i profesjonalny zespół specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą dopasować wyposażenie. Nauczą zarówno Ciebie, jak i Twoich pracowników obsługi aplikacji, co z pewnością ułatwi proces wprowadzenia i wdrożenia zmian do firmy. Warto więc skorzystać z oferty pomocy, dzięki której o wiele łatwiej przejdziesz najbardziej skomplikowany etap unowocześniania przedsiębiorstwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**