Nawigacja GPS TomTom Go 6000

Jak wiadomo nawigacja GPS najczęściej przydaje nam się w samochodzie. Dzięki niej potrafimy dotrzeć w dane miejsce, często takie, w którym wcześniej jeszcze nie byliśmy. Poza mapą trasy, jaką pokazuje nam GPS, mamy też funkcję głosową, która niejako zastępuje nam pilota, a my słuchając wskazówek patrzymy tylko na drogę.

 

Model godny polecenia

 

Jednym z modeli, których jest bardzo wiele, a godnym polecenia będzie TomTom Go 6000. Za tą egzotyczną nazwą kryje się urządzenie, które zostało wyposażone w mapy 48 krajów. Za pomocą funkcji IQ routes model zdolny jest pobrać od innych użytkowników dane dotyczące rzeczywistej prędkości na drogach. Dzięki temu możemy oszacować czas, w jakim przyjdzie nam dotrzeć do celu. Kolejną pomocną funkcją jest TomTom Traffic, z której to dowiemy się o bieżącym natężeniu ruchu i wybraniu najmniej zatłoczonych dróg. Kolejną zaletą polecanej nawigacji jest ekran dotykowy, z racji tego, że jego przekątna wynosi 6 cali. GPS ten oferuje nam bezterminową aktualizację map Polski i Europy, widok skrzyżowań w 3D, a także asystenta parkowania. Koszt urządzenia to około 1200-1300 zł.

Bardzo ważne jest to, aby taka nawigacja była co jakiś czas aktualizowana, gdyż może się okazać, że z powodu zmian w ruchu zostaniemy wywiezieni w przysłowiowe „pole”. GPS może być urządzeniem, jakie montujemy w swoim samochodzie, ale może też to być aplikacja, którą pobieramy na telefon komórkowy.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**