Nawigacja sportowa – motocykle i rowery

We wcześniejszym wpisie poruszyliśmy temat rodzajów nawigacji. Postanowiliśmy rozwinąć jeden z typów, przedstawiając GPS dla jednośladów. Częściej spotykane u motocyklistów, rzadziej u rowerzystów – urządzenia GPS, które zostały specjalnie przystosowane do jazdy na jednośladzie.

Czym różnią się takie sprzęty? Przede wszystkim mapami. To mapy odzwierciedlają rodzaj urządzenia nawigacyjnego. W przypadku jednośladów, ważne są postoje oraz alternatywne trasy. Tu GPS jest tak programowany, aby pomagał w przemierzaniu miast dla jednośladów. Oczywiście nawigacja na motocykl różni się, od nawigacji dla rowerzystów. W przypadku cyklistów, na GPSach spotkamy pełną mapę ścieżek rowerowych i charakterystyczne punkty postojowe. W przypadku motocykli, GPS skupia się na stacjach benzynowych. Oczywiście w obu przypadkach urządzenia starają się optymalnie dostosowywać trasę, omijając trudne drogi i naprowadzając tylko na równe autostrady lub kręte, ale przejezdne drogi boczne (bardzo ważne w przypadku turystów na motocyklach).

Prócz różnic w software danego GPS, urządzenia są mniejsze, niż ich samochodowe odpowiedniki. Często producenci oferują je razem ze specjalnymi uchwytami na motocykl lub rower. W zestawie znajdzie się także specjalny pokrowiec.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**