Nawigacja dla turystów – turystyczne mapy

Jak wspominaliśmy w poprzednich artykułach, nawigację możemy podzielić na wiele rodzajów. Wcześniej skupiliśmy się na nawigacjach dostosowanych do rowerzystów i motocyklistów. Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się nawigacjom typowo turystycznym.

Czym różni się taka nawigacja od chociażby nawigacji motocyklowych lub tych, z których korzystają kierowcy ciężarówek? Znów do akcji wkracza soft i mapa. Turystyczne GPS’y mają to do siebie, że prócz podstaw komunikacji miejskiej, wskazują na ciekawe miejsca turystyczne. W zwykłych aplikacjach satelitarnych nie spotkamy chociażby sugestii, aby odwiedzić muzeum lub zajechać do rajskiego ogrodu zoologicznego. Turysta, który dysponuje taką nawigacją wcale nie musi planować wycieczki – może wyruszyć tylko z sama nawigacją, która dopasuje atrakcje turystyczne do jego oczekiwań.

Najnowsze nawigacje turystyczne mają nie tylko rozbudowana bazę noclegową, ale także rozbudowany wachlarz dotyczący gastronomii, muzeów i innych kulturowych miejsc oraz oczywiście wspominanych atrakcji turystycznych zależnych od odwiedzanego regionu. Pomysł przyjął się w USA (tamtejsi turyści uwielbiają wycieczki objazdowe). Jak na razie na europejski rynek ofertę przygotowała tylko firma Garmin, oferując nawigacje z serii outdoor. Oczywiście są to topowe nawigacje, z których warto skorzystać, jednak do poziomu rozbudowania map z USA wersjom europejskim jeszcze sporo brakuje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**