Poznaj wszystkie zastosowania kamer samochodowych

Jeżeli uważasz, że kamery samochodowe wyłącznie nagrywają sytuację na drogach z tyłu lub przodu pojazdu, to zdecydowanie się mylisz. Poznaj zatem wszelkie pozostałe zalety i zastosowania rejestratorów jazdy, których obecnie istnieje wiele modeli i poszczególnych rodzajów. Zawsze możesz skorzystać z pomocy specjalistów, by dopasowali dla Ciebie odpowiedni typ kamerki, aczkolwiek najpierw zapoznaj się z licznymi możliwościami w naszym artykule.

Zabezpieczenie dla kierowcy

Pierwszą najważniejszą rzeczą, o której na pewno wiesz jest możliwość nagrywania obrazu z obu stron samochodu, by w razie ewentualnej kolizji czy wypadu, móc stwierdzić kto jest winien szkody. To zdecydowanie najpewniejsze rozwiązanie, ponieważ sytuacje na drogach bywają różne, a mimo Twojej ostrożności i roztropności możesz stać się ofiarą cudzej nieuwagi. Właśnie wtedy bardzo przydatne okazują się nagrania z kamerek samochodowych, które jednocześnie stanowią dowód na poniesienie odpowiedzialności przez osoby trzecie. Znacznie usprawnia to całą procedurę orzekania o winie, a zwłaszcza, gdy trzeba zgłosić szkodę do ubezpieczyciela.

Szczególnie, gdy w pobliżu nie ma żadnych osób potwierdzających Twoją wersję, warto mieć takie nagranie z kamerki. Przykładowo Smartcams kamery samochodowe posiadają wbudowany czujnik, który w razie zderzenia automatycznie zapisuje i utrwala materiał filmowy, dzięki czemu możesz mieć pewność, że przetrwa on nawet po wypadku drogowym. Również może to być świetne zabezpieczenie, gdy Twój samochód zostanie okradziony lub zniszczony, będąc na parkingu niestrzeżonym. Wówczas z nagrania będzie można rozpoznać ewentualnie tożsamość złodzieja albo też wandala, by następnie móc znaleźć go i odpowiednio ukarać.

Łatwiejsze parkowanie

Większość kamer posiada w zestawie rejestrator jazdy z przodu oraz kamerkę cofania, która może być wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej. Wówczas jazda do tyłu nie będzie stanowiła już żadnego problemu, gdyż obraz w wyraźnych kolorach będzie dla Ciebie widoczny na ekranie monitora w środku pojazdu. Możesz w ten sposób kontrolować dostępną przestrzeń z tyłu, by nie spowodować żadnej kolizji, stłuczki albo szkody dla samego siebie. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla osób początkujących, które mają jeszcze drobne problemy z parkowaniem tyłem. Zamontowanie właśnie takiej drobnej kamerki pozwoli nabrać większej wprawy, a także zabezpieczy Cię przed wjechaniem z inne przedmioty z tyłu, co mogłoby znacznie uszkodzić samochód. Tryb parkingowy w kamerach jest już dość popularną funkcją, gdzie dzięki obrazowi oraz ewentualnych dźwiękom ostrzegawczym możesz bez problemu parkować już nawet w trudnodostępnych miejscach.

Jedź prosto

A w zasadzie, gdzie tylko zechcesz, ponieważ kamerki samochodowe mogą być jednocześnie Twoją nawigacją. Wbudowany w ich system nadajnik GPS doskonale sprawdza się w przypadku osób, które dużo podróżują i spędzają większość czasu za kierownicą, co należy do ich obowiązków. Wówczas przyda się zarówno zabezpieczenie przed kolizją, kradzieżą, jak i możliwość nawigowania w konkretne miejsce. Działanie takiej kamerki jest bardzo intuicyjne i proste, dzięki czemu w czasie jazdy bez problemu znajdziesz inną drogę w razie komplikacji albo całkowicie zmienisz kierunek trasy. Wszystko to ma za zadanie znacznie ułatwić podróżowanie samochodem, a także zapewnienie kierowcy większej pewności i poczucia bezpieczeństwa.

Co więcej, często wbudowana nawigacja w rejestrator jazdy wiąże się z innymi dodatkowymi funkcjami, jak na przykład pomiar prędkości w czasie jazdy. Możesz w ten sposób sprawdzić jak szybko jechałeś oraz ile kilometrów w tym czasie przebyłeś, co także pozwoli na oszacowanie zużycia paliwa i nie tylko. Możesz w ten sposób kontrolować wiele parametrów i właściwości, które od tej pory mogą być także zapisywane przez kamerkę samochodową.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**