System nawigacyjny to podstawa?

W dzisiejszych czasach, już nikt nie korzysta z kompasu by dotrzeć do celu podczas podróży. Nawet tradycyjne mapy nie są już tak bardzo potrzebne, dzisiaj mamy mapę w małym ekranie nawigacji samochodowej dodatkowo wskazuje dokładnie traser jaką mamy się poruszać. Z pewnością takie urządzenie elektroniczne umili podróż, jeśli nie jesteśmy za zbytnio żądni przygód i wrażeń. System nawigacyjny używany i bardzo ważny jest przede wszystkim w lotnictwie. Gdyby nie on nie byłoby do końca możliwa tak rozbudowana droga powietrzna.

System a raczej autopilot kieruje cała maszyną na zdalne sterowanie się przełącza się w momencie jakiejś awarii. Poza tym lotnisko cały czas kontroluje lot, możliwe jest to również dzięki nawigacji satelitarnej, potrafi odszukać maszynę o każdej porze i z dokładnością do 10 metrów. Lotnisko, czy samolot to wielki system elektroniczny, który działa tylko dzięki wyspecjalizowanemu sprzętowi. Przez komputery zdalnie steruje całym procesem. Podobnie jest również ze statkami czy łodziami podwodnymi, nikt nie kieruje się gwiazdami chyba, że ma takie właśnie życzenie.

Dzisiaj systemy nawigacyjne możemy zamontować nawet w naszych autach, przez osobne urządzenie czy używać przez telefon docierając do celu bez problemu. Nowoczesne nawigacje to naprawdę przydatne urządzenia, ale należy pamiętać by nie ufać im bezgranicznie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**