Jak wybrać nawigację GPS? Rodzaje GPS

Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto stoi przed wyborem nawigacji GPS. Dziś nie będziemy pokazywać poszczególnych modeli renomowanych (lub tych mniej znanych) firm – skupimy się na ogólnym zarysie dotyczącym wyboru nawigacji GPS i postaramy się pokazać podział tych urządzeń.

Wiele osób słysząc słowo GPS od razu utożsamiają je z urządzeniem nawigacyjnym, które montuje się tylko i wyłącznie do samochodu osobowego lub ciężarówki. Błąd, wielki błąd – nawigacje GPS to wszechstronna gama urządzeń, które przystosowane są do różnych terenów i dla różnych sprzętów.

Oto podział, który stworzyliśmy specjalnie po to, aby pokazać, jak wygląda cały świat GPS. Zaczynajmy:

  • Nawigacje samochodowe – urządzenia przystosowane dla aut osobowych i busów. Zwykle obejmują mapy krajów i dokładne mapy miast. Niektóre softy obejmują także fotoradary i najczęstsze miejsca patrolów policji.
  • Nawigacje do samochodów ciężarowych – znacznie lepsze, bardziej rozbudowane mapy, które uwzględniają ważne informacje dla kierowców 40-tonowych kolosów (zjazdy, parkingi strzeżone i niestrzeżone i wiele więcej). Bardzo przydatne dla każdego truckera.
  • Nawigacje turystyczne i sportowe – typ nawigacji, które wykorzystuje się do podróżowania. Prócz map, na urządzeniach zaznaczone są ciekawe miejsca, muzea lub inne obiekty, które powinny zostać odwiedzone przez wszystkich turystów.
  • Nawigacje na jednoślad – korzystają z nich najczęściej motocykliści i rowerzyści.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**