Wymagania różnych użytkowników smartfonów

Nowe modele urządzeń mobilnych wychodzące między innym z chińskich fabryk trafiają do milionów abonentów sieci komórkowych. Nie jest tajemnicą, że większość z topowych modeli sprzedawana jest razem z abonamentem. Nie każdego stać na zakup najnowszego modelu Samsunga z serii S za dwa tysiące. Tak naprawdę niewielu użytkowników ma tak wygórowane wymagania. Chociaż gdy popatrzymy na wyniki przedsprzedaży modeli z najwyżej półki można sądzić, że jest inaczej.

Wymagania użytkownika budżetowego

Z definicji telefon budżetowy ma być tani, funkcjonalny oraz oszczędny. Nowo powstali producenci urządzeń mobilnych mocno wzięli sobie do serca słowo „tani” ponieważ ich modele kosztują bardzo mało. Niestety urządzenie za niecałe 200 złotych ma w sobie kilka wad, które ostatecznie skłaniają nas ku droższym modelom. Wolimy zapłacić za Samsunga Galaxy Core 2 niż nieznany model w cenie sportowych butów. O dziwo taki Samung świetnie wpisuje się w definicję urządzenia funkcjonalnego. Ma duży 4,5 calowy wyświetlacz z 16 milionami kolorów. Czterordzeniowy procesor i 768 MB pamięci RAM także wychodzą ponad przeciętną. Więc tak naprawdę nie ma na co narzekać. W związku z tym, że smartfon jest markowy nie przewiduję problemów z zacinającym się menu i wieszającym systemem. Ktoś powie, że cena jest zbyt wysoka. Dlatego muszę się powtórzyć. Bardzo tanie smartfony młodych firm, których pełno w supermarketach okazują się krótką przygodą bez happy endu.

Gdy cena nie gra roli

Wyłączamy wszelkie blokady i dajemy się ponieść wyobraźni. Lub idziemy do naszego operatora sieci komórkowe po nowy abonament. Takim oto sposobem stajemy się posiadaczem telefonu klasy S. Są to urządzenia drogie, które przestają być zwykłymi aparatami do wykonywania rozmów głosowych. Nadchodzący LG G4 jest tego najlepszym przykładem. Jego premiera zapowiedziana na koniec kwietnia pokaże jaki krok w technologii zrobiliśmy. Praktycznie każdy nowy model z najwyższej półki ma coś innowacyjnego do zaprezentowania. Z tego co wiemy dzisiaj nowy topowy LG będzie wyróżniał się skórzaną obudową. Tylna klapka ma być pokryta naturalną skórą. Czegoś takiego jeszcze nie było w seryjnym modelu. Duży 5,5 calowy wyświetlacz QHD będzie wyzwaniem dla naszych kieszeni. Chociaż z doświadczenia radzę nosić tak duże smartfony w torbie, na szyi lub przy pasku. Zachęcić do zakupu może wymienna bateria, która w tej półce cenowej nie jest taka oczywista.

 Między ceną a wydajnością

Telefony o średnich cenach rynkowych także cieszą się popularnością w ofertach abonamentowych (np. z oferty T-mobile). Miesięcznie płacimy za nie mniej a mimo to mamy bardzo uniwersalne urządzenie do rozmów, nagrywania filmów w HD oraz robienia zdjęć. Oczywiście niezmiennie wyróżniają się tutaj firmy z Japonii, Korei a także Chin. Coraz więcej słyszy się o konkurencyjnych markach z tego kraju. Jedna z nich podpisała nawet kontrakt z Microsoftem, który zapewnił jej dostęp do systemów Windows 10 na urządzenia mobilne. Dobry powrót do czołówki zanotował Blackberry ze swoim modelem Classic. To połączenie ekranu smartfona z pełną klawiaturą charakterystyczną dla tej marki. Mocne podzespoły i rozsądna cena stawia go na średniej półce najlepszych smartfonów nie działających na systemie Android.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**