Zalety monitoringu GPS

Obecnie prawie każdy przedsiębiorca, który posiada własną flotę samochodów, decyduje się na zamontowanie w nich monitoringu GPS.

Takie urządzenia montuje się między innymi w taksówkach, w busach, w autobusach, czy też w każdym innym rodzaju samochodów, które służą chociażby do przewozu osób, czy na przykład są wynajmowane różnych klientom ( wypożyczalnia samochodów ). Monitoring pojazdów ma wiele zalet, które zostaną wymienione i opisane w poniższym artykule.

  1. Oszczędność pieniędzy – monitoring gps daje nam możliwość kontrolowania zużycia paliwa, jak również ograniczenia jego kradzieży.
  2. Oszczędność czasu – urządzenia odpowiadające za monitoring GPS pojazdów mogą także wysyłać na przykład wiadomości na smartfony o kończącym się w najbliższym czasie ubezpieczeniu.
  3. Bezpieczeństwo – jeżeli samochód jest monitorowany, kierowca będzie bał się przekroczyć dozwoloną prędkość. Jeżeli by to zrobił, jego pracodawca mógłby z tego wyciągnąć konsekwencje. Poza tym taki samochód znacznie trudniej ukraść.
  4. Zarządzanie własnym sprzętem – dzięki systemowi monitorowania możemy sprawdzić bieżący status pojazdu, jak na przyklad to czy ma on obecnie włączony silnik, czy pracuje na biegu, czy jaką przebył niedawno trasę. 
  5. Zarządzanie własnymi pracownikami – dzięki monitoringowi GPS możemy dowodzić swoim zespołem pracowników. Możliwe jest nie tylko identyfikowanie kierowcy, ale również jego lokalizowanie. Poprzez monitoring GPS możemy także dowiedzieć się kiedy i na jak długie przerwy udaje się nasz pracownik.
  6. Edukacja kierowcy – założenie monitoringu GPS da możliwość wychwycenia niewłaściwych zachowań kierowcy i poprawienia jego stylu jazdy na właściwy.
  7. Integracja z innymi systemami – możemy go połączyć chociażby z tachografem, który posłuży nam do monitorowania czasu pracy każdego kierowcy.
  8. Zautomatyzowanie pracy – za pośrednictwem monitoringu możliwe jest wysyłanie poleceń do pracowników.
  9. Niezwykle prosty dostęp do całego systemu – dane, które pochodzą z systemu monitoringu GPS są bardzo łatwo dostępne przy pomocy na przykład zainstalowanej na telefonie aplikacji, albo strony internetowej. Dzięki możliwości zareagowania z każdego miejsca na świecie, możemy bez problemu usprawnić procesy logistyczne, lub też ograniczyć koszty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


**